Son zamanların en popüler zayıflama yöntemlerinden bir tanesi de paleo diyeti‘dir. Bu diyet yöntemi ile bir çok kişi zayıfladığını iddia etse de piyasaya sonradan sürülen paleolife gibi ürünler yüzünden paleo diyeti ile alakalı şikayetleri de okumaktayız. Aslında metabolizmanın farklı olmasından dolayı bu türlü yöntemler her insanda da aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle paleo diyeti sizde kesinlikle işe yarayacak demek doğru olmaz. Bunun için iyi mi bir diyetisyene görünmekte yarar vardır.

Öte yandan paleo diyeti mantığında yatan şeyin yüzlerce, binlerce yıl önceki yaşam şekli olduğunu söylemek lazım. Yani eskiden hazır gıdalar, paketlenmiş yiyecekler olmadığından dolayı insanlar bu denli kilo almıyorlardı. Cips, kola, konserve gıdalar vs.. ürünlerden dolayı günümüz insanlarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir Obezite. Bu nedenle paleo diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken şey bu türlü yiyeceklerden, içeceklerden uzak durmaktır.

Ayrıca dilerseniz bu yazımızda paleo diyeti yanı sıra paleolife ile alakalı da aklınıza takılan soruları sorabilir, düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Bu yazımızda paleolife ile alakalı yapacağınız yorumalr bu ürünü kullanmak isteyenlere fikir verecek, onları yönlendirecektir. Lütfen tarafsız ve gerçek yorumlarınızı paylaşınız.

Reklamlar